Arvore Azul 908
Komfortabel Arvore Azul 908 Fortaleza er et godt sted at bo på i Meireles område i en rimelig afstand fra Mercado dos Pinhões. Stedet har udsigt over havet og gæster kan svømme i en swimmingpool.
Både Flavio Ponte Teathre og Estátua de Iracema ligger 7 og 25 minutters gåtur derfra. Hotellet tilbyder perfekt beliggenhed 5 km fra Fortalezas centrum. 20 minutters kørsel fra Fortaleza lufthavn.
Gæsterne er velkomne til terrassebar for at slappe af med en drink. Gæsterne vil finde pizzeria Geppos Restaurante inden for 18 minutters gåtur.
- Lufthavne
- Fortaleza Lufthavn12 km
På hotellet
General
- Wi-Fi
- Sikkerhedspengeskab
Måltider og drinks
- Køkkengrej/ Køkkenredskaber
På værelset
- Wi-Fi på værelserne
- Te- og kaffefaciliteter
- Spisebord
- Fladskærms TV
- AM/FM vækkeur
- Tremmesenge/vugger
- Parketgulv
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- ✈
Hvor langt er Fortaleza fra Arvore Azul 908 hotel?
Der er en 5-km afstand mellem Fortaleza og Arvore Azul 908 hotel. - 🚗
Kan jeg parkere min bil i nærheden af et Arvore Azul 908 hotel?
Du kan parkere dit køretøj på et Arvore Azul 908 hotel ved en parkeringsplads. - ❓
Hvilken slags swimmingpool tilbyder Arvore Azul 908 hotel?
Der er en swimmingpool på Arvore Azul 908 hotel.